Atlantise valitsejad

Warlords of Atlantis / Suurbritannia, 1987
Rež: Kevin Connor

Linastub

R
22:15

Film jutustab loo ühest ekspeditsioonist, kus inglise arheoloog professor Aitken, tema poeg Charles ja ameerika insener Greg Collinson sõidavad merele katsetama inseneri konstrueeritud tuukrikella. Ilmselt pole aparaadi katsetamine ekspeditsiooni ainus eesmärk... Loole lisab omajagu pinget ka laeva meeskond, mis paistab olevat üks pätistunud, mässu- ja saagihimuline kolmik.

Charles ja Greg laskuvad aparaadiga vee alla ning üsna pea kohtuvad nad plesiosaurusega, siis leiavad nad suure kullast kuju, mille üles laevale saadavad. Kuju ongi see viimane asi, mida oli vaja, et laevamehed mässama hakkaksid. Tuukrikella tross raiutakse läbi, vana professor saab kuuli ja minnakse kaptenit tapma. Siis ründab aga laeva hiidkaheksajalg...

Soovitan filmi vaadata erivajadustega publikul, ehk siis nostalgitsejatel... (tekst: http://ulmeseosed.blogspot.com/)

Film tuli nõukogude ekraanidele Lenfilmi dubleeringuga 1981. aastal. Umbes samal ajal demonstreeriti siin kinodes ka lavastaja Kevin Connori teist filmi “Araabia seiklus”, milles nähtud eriefektid (sh lendav vaip) tundusid uskumatult ägedad. Kindlasti kandideerib stseen, kus saurusele sarnanev elukas pistab pea läbi tuukrikella ava, parima hirmuefekti auhinnale nii toona kui ka nüüd. 

Treiler

Kestus 1h 36'
Keel inglise
Programm Retro-horror

R, 25.04.

22:15 - Basement Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi