Koolnukangestus

Rigor Mortis / Hiina, 2013
Rež: Juno Mak

Linastub

R
17:15

Kui arvasite, et Hongkongi horror on ammu manalateele varisenud, siis eksite.  Endise popstaari Juno Maki ning vaimuõõva vanameistri Takashi Shimizu koostööst sündinud superstiilne vampiiri-õudukas “Koolnukangestus” tõestab vastupidist. 

Oma karjääri ning pereelu põhja lasknud endine filmistaar (legendaarse 1980ndate aastate Hongkongi komöödiasarja “Mr. Vampire” staar Chin Siu-ho) kolib viimases hädas perifeerias asuvasse ühiselamusse, mille elanikud ei naase enam kunagi, vaid “liiguvad edasi”, nagu märgib kahemõtteliselt irooniline majahoidja. Ei kulu palju aega, kui näitleja mõistab, et nii ühiselamul, kui ka kõigil selle kummalistel elanikel on kapis oma mineviku koletised. Ontlik onu Yau on töötu ning frustreerunud vampiirikütt, kes olude sunnil peab söögikohta, kahepalgeline Gau mässab oma korteris musta maagiaga, majahullust noor ema Yeung Fung näeb kõikjal kummitusi ning õmblejannast tädi Mui ei suuda oma abikaasast lahti lasta - isegi niivõrd, et on armastuse nimel nõus äkksurma läinud mehe maagia abil taaselustama, teadmata, et just seetõttu läheb majas lahti elav põrgu, millele näitleja koos vampiirikütiga peab vastu astuma.

Mõnusa musta huumori ning Hongkongi kuldaja fännidele äratundmisrõõmu valmistavate cameo’tega vürtsitatud linateoses “Koolnukangestus” on pahviks löövat visuaali, kriipivat horror’it ja mõnusat action’it, piisavalt iroonilisust ning see kõik on serveeritud ehedalt hongkongilikus kastmes.

Sten Saluveer

Treiler

Kestus 1h 35'
Keel mandarini
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Anthony Chan, Siu-hou Chin
Stsenarist Lai-yin Leung, Philip Yung
Tootja Kudos Films
Maailma müük Fortissimo Films
Auhinnad ja festivalid Venice, Toronto, Austin
Programm Põhiprogramm

R, 25.04.

17:15 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi