Kadumise järjekorras

Kraftidioten / Rootsi / Norra, 2014
Rež: Hans Petter Moland

Linastub

L
16:00

Norra talv. Kinnine ja töökas Nils (Stellan Skarsgård) puhastab lumesahaga armutu põhjala teid. Põhjala, mida Nils koduks nimetab. Kohe pärast seda kui teda on premeeritud aasta kodaniku tiitliga, saab ta teada, et ta poeg on surnud üledoosi tagajärjel. Ta ei ole valmis uskuma seda, mida arstid talle poja surma kohta ütlevad ning asub õnnetuse tagamaid uurima. Üks asi viib teiseni ning märkamatult on temast saanud armutu ja kardetud allilma kangelane - tõeline varjatud kättemaksja.

Tumedalt must komöödia täis hingematvaid kaadreid lõputust lumivalgest maastikust, mida ainult Nils oskab oma kasuks ära kasutada. Läbi Nilsi vaimuka sulandumise Norra kuritegelikku allmaailma avatakse seninägematuid nüansse rootslaste, norrakate ja serblaste iseloomu eripärade kohta.

Bruno Ganz (Adolf Hitler filmist “Allakäik”) teeb suurepärase rolli serbia südamliku maffiabossina. “Kadumise järjekorras” ühendab režissöör Hans Petter Moland'i (“Üks üsna leebe mees”) taaskord stsenaristi Kim Pupz Aakeson'i ja näitleja Stellan Skarsgård'iga (Nümfomaan”).
 

Treiler

Kestus 1h 55'
Keel rootsi, norra
Subtiitrid eesti , vene
Osatäitjad Stellan Skarsgård, Kristofer Hivju, Bruno Ganz
Stsenarist Kim Fupz Aakeson
Tootja Paradox Film
Levitaja Estinfilm
Maailma müük TrustNordisk
Auhinnad ja festivalid Berlinale, Tribeca
Programm Põhiprogramm

L, 26.04.

16:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi