Tuba

The Room / USA, 2003
Rež: Tommy Wiseau

Linastub

R
21:30

Kui Tommy Wiseau film "Tuba" 2003. aastal Ameerikas välja tuli, tõusis see varsti kultusfilmi staatusesse, sest kinopublik polnud kunagi varem nii jaburat armastusdraamat näinud. Tänaseks on filmist saanud üks armastatumaid "midnight movie" žanri linateoseid, mida ei näidata ainult festivalidel, vaid ka järjepidevalt erinevates kinodes üle maailma. Filmil on tõsimeelseid fänne, kes linastustel lausa tegelasteks riietuvad ning neid tuleb aina juurde. Selle linateose austajate hulka kuuluvad ka sellised staarid nagu Aleck Baldwin või Michael Cera.

Filmi kohta on nii palju pööraseid kuulujutte, et ainuüksi juba neist võiks filmi teha - näiteks olla lavastaja importinud Koreast nahkjopesid, et filmi mitme miljoni suurust eelarvet ise finantseerida.
Suurelt ekraanilt filmi vaadates on garanteeritud pööraselt naljakas ja veider elamus.

Selleks, et emotsioon oleks veelgi võimsam, juhatab filmi sisse Elias Eliot, kes näitab “Tuba” juba viimased kolm aastat iga kuu esimesel reedel Kopenhaagenis täissaalidele ning on endaga HÕFFile kaasa toonud haruldase lühidokumentaali selle filmi valmimisest. Ei saa mainimata jätta, et “Tuba” linastub 35-millimeetrisel filmikoopial.

Maria Reinup
 

Treiler

Kestus 1h 39'
Keel inglise
Osatäitjad Tommy Wiseau, Juliette Danielle, Greg Sestero
Stsenarist Tommy Wiseau
Tootja Wiseau-Films
Programm Friikidele

R, 25.04.

21:30 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi